magazin
Pálos Gergely nemrég tért haza Svédországból, ahol az elmúlt években Roy Andersson, az északi film legendás remetéjének alkotásait fényképezte.…
továbbhír
Svédországot Roy Andersson Egy galamb leült egy ágra, hogy tűnődjön a létezésről című filmje képviseli a legjobb idegen nyelvű film Oscar-díjáért…
továbbhír
Roy Andersson svéd filmrendező nyitja meg szombaton az Európai Filmek Nemzetközi Fesztiválját Palicson, amelyen július 18. és 24. között több mint…
továbbmagazin
Roy Andersson Egy galamb leült egy ágra hogy tűnődjön a létezésről című friss filmjét vetítették legutóbb a BKF Fényíró filmklubjában. A film képi…
továbbhír
Roy Andersson filmje kapta szombat este az Arany Oroszlánt. Az alkotást két magyar operatőr, Borbás István és Pálos Gergely fényképezte. A zsűri…
továbbmagazin
Valószínűleg sokan eljátszottak már a gondolattal, hogy milyen lehet kedvenc rendezőjükkel együtt dolgozni. Egy nemrég az SZFE-n végzett fiatal…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié